Godło Polski

Aktualności

Sukces w Finale Wojewódzkiej X Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

final39 kwietnia b.r. już po raz dziesiąty uczniowie wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych zmagali się z pytaniami z zakresu ochrony najsłabszych uczestników rynku m.in. ustaw: o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, o usługach turystycznych, o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, o kredycie konsumenckim. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 550 wielkopolskich uczniów - do finału zakwalifikowało się 66 najlepszych.

Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli: Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, a swoją obecnością zaszczycili uczestników: Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów p. Adam Jasser, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego p. Mateusz Klemenski, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej p. Waldemar Wilczyński, Dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczonych p. Krystyna Krawczyk oraz Dyrektor Delegatury UOKiK w Poznaniu p. Jarosław Krüger. Od godziny 9.00 do 10.00 obywała się rejestracja uczestników, po niej ich powitanie i rozpoczęcie olimpiady. Test składał się z 75 pytań, a czas przeznaczony na jego rozwiązanie wynosił tylko 75 minut. Atrakcją, którą zapewnili uczestnikom organizatorzy w czasie sprawdzania prac, było zwiedzanie Zamku Cesarskiego.

Jedną z uczestniczek finału Olimpiady była Kamila Henschke z klasy II Technikum Handlowego, która może się pochwalić niemałym sukcesem. Reprezentanci powiatu szamotulskiego w składzie: Kamila Henschke (ZS Nr 2 Wronki), Weronika Knapik oraz Krystian Szlawski (Pniewy) zostali wicemistrzami województwa wielkopolskiego zajmując wysokie, drugie miejsce. W 10-letniej historii konkursu powiat szamotulski po raz pierwszy zajął tak wysokie miejsce.

16 kwietnia b.r. trójka laureatów, podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym miała okazję osobiście podziękować staroście, panu Pawłowi Kowzanowi za wkład i duże zaangażowanie w olimpiadę. Starosta rozmawiał z młodzieżą o planach na przyszłość oraz zadeklarował pomoc przy organizacji kolejnej olimpiady. Kamila szczególnie ucieszyła się z obietnicy złożonej przez starostę dotyczącej możliwości podjęcia stażu zawodowego przy Pani Agacie Gabryel-Molskiej (Powiatowy Rzecznik Konsumentów) oraz możliwości rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie prawa.

s1 s2 s3
s4 s5  
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki