Godło Polski

Aktualności

Konkurs BHP

Konkurs BHP2W czwartek  9 kwietnia  w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu odbyła się Jubileuszowa XV edycja etapu regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Państwowej Inspekcji Pracy i Związku Rzemiosła Polskiego, którego celem jest upowszechnienie wśród pracowników młodocianych wiedzy dotyczącej ich praw i obowiązków oraz zagrożeń wypadkowych i chorobowych, które mogą wystąpić w miejscu pracy. Tematyka obejmuje problematykę prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie, a także tematykę szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
W konkursie wzięło udział 53 uczniów z 15 wielkopolskich szkół, w tym dwóch uczniów z naszej szkoły: Bartłomiej Białek i Grzegorz Roszak z klasy I ZB, którzy zajęli odpowiednio 13 i 17 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że są to uczniowie pierwszej klasy cieszy nas zarówno ten wynik, jak również możliwość wzięcia udziału w konkursie w dwóch kolejnych latach.
Wszystkim udziału w Konkursie gratulowali Pani Stanisława Ziółkowska- Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu oraz Pan Tomasz Wika- Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Emilia Górniak

Konkurs BHP1 Konkurs BHP3 Konkurs BHP4

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki