Godło Polski

Aktualności

To było niesamowite doświadczenie...

Wymiana 30czyli kolejna wymiana młodzieży z ZS Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach! Osiemnastoosobowa grupa młodzieży z ZS Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach przebywała w dniach 18.05. – 22.05. 2015 r. wraz z opiekunami Sylwią Pogorzelczyk i Hanną Siudą w Gdańsku. 

Wyjazd był połączony z projektem wymiany młodzieży „Polska i Niemcy. Wspólna historia”. Dni spędzone w Gdańsku były czasem bardzo aktywnym. Uczniowie m. in. zwiedzali Gdańską Starówkę, Pomnik Poległych Stoczniowców i Europejskie Centrum Solidarności. Nie zabrakło również wyjścia na wspólny bowling i wyjazdu do Sopotu. Cieszymy się, że tak liczna grupa młodzieży potrafiła się zintegrować i godnie reprezentować swoją szkołę. Co młodzież sądzi o wymianie? Zapraszamy do lektury poniżej.

Sylwia Pogorzelczyk

 • "Moje wrażenia w związku z wymianą są bardzo dobre, tylko smucę się, że tak krótko trwała" - Weronika
 • "Nie taki diabeł straszny, jak go malują” – pomimo naszych lepszych czy gorszych zdolności językowych daliśmy radę! Przy pożegnaniu – potok łez! - Dominika
 • "Jeśli chodzi o mnie, to z początku wahałam się i nie byłam przekonana co do wymiany. Szybko przekonam się, że była to najlepsza decyzja i najlepszy czas w moim życiu. Nie żałuję ani trochę, szkoda tylko, że czas tak szybko upłynął. Pożegnaliśmy się z nadzieją, że jeszcze się zobaczymy" – Agnieszka
 • "Chciałbym serdecznie podziękować opiekunom za tak świetne zorganizowaną wycieczkę. Wiele z niej wyniosłem i bardzo miło będę ją wspominał. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z Niemcami i dowiedzieć się, jak wygląda życie w ich kraju" – Dawid
 • "Dziękuję serdecznie wszystkim opiekunom za dobre 5 dni wymiany. Czułem się w Gdańsku cudnie. Nauczyłem się sporo rzeczy, np. że trzeba walczyć ze strachem i rozmawiać z innymi mimo bariery językowej. Zawsze znajdziemy kogoś, kto nam pomoże. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do kolejnego spotkania z ekipą z Niemiec. Następne wymiany pewnie też będą doskonale przygotowane" – Tymek
 • "Zgrana ekipa, wspaniała niemiecka grupa, dużo śmiechu. Niezapomniane 5 dni. Czekamy na październikowy Berlin" – Anka
 • "Było bardzo miło i przyjemnie. Fajny projekt, ciekawa inicjatywa zorganizowania takiej wymiany polsko-niemieckiej. Mam nadzieję, że w Berlinie będzie jeszcze lepiej!" – Anna K.
 • "Wspaniały, ciekawy program. Dużo śmiechu i pozytywnej energii. Dużo doświadczeń, mile spędzony czas z Niemcami. Niestety czas bardzo szybko minął. Niecierpliwie odliczam dni do października. Berlin wita" – Edyta
 • "Było bardzo ciekawie, interesujący program, mili ludzie. Pomimo bariery językowej dogadywaliśmy się z osobami z grupy niemieckiej. Cała wymiana była bardzo interesująca i wesoła. Liczę na to, że podczas wymiany w Berlinie będzie równie miło i ciekawie, a nawet lepiej. Wymianę w Gdańsku z całą pewnością będę wspominała pozytywnie" - Sandra
 • "5 dni to za mało, jak na wymianę polsko-niemiecką. Niepowtarzalna atmosfera, fantastyczni nowi ludzie i najlepiej spędzony czas. Gdańsk będę wspominać z uśmiechem. Czekam na Berlin!" – Ania K.
 • "Cudowny tydzień, doskonałe doświadczenie, którego nie zapomnę do końca życia. Na pewno będę wspominać ją z uśmiechem na twarzy" - Milena"
 • Ku mojemu zdziwieniu grupa niemiecka bardzo miło nas przywitała, Niemcy byli otwarci oraz tolerancyjni. Bardzo miło spędzony czas" - Sebastian
 • "To było niesamowite doświadczenie! Mimo, iż wymiana trwała 5 dni (za krótko oczywiście) wszyscy zdążyliśmy się ze sobą wspaniale zgrać, zapoznać. Wrażenia niesamowite! Myślę, że wszyscy już nie mogą się doczekać spotkania w październiku " – Justyna
 • "W wymianie podobało mi się to, że poznaliśmy język niemiecki z innej strony, nie tylko reguły, ale gdyby nie one, to rozmowa nie byłaby możliwa. Po dniu bariera językowa zanikała. Nigdy nie byłem w Gdańsku, więc mogłem dużo pozwiedzać i się nauczyć. Ludzie byli fantastyczni" – Tomek
 • "Piękne i niezapomniane chwile – tak kojarzę wymianę polsko-niemiecką. Ciekawi ludzie, miła atmosfera, interesujące zajęcia towarzyszyły nam przez całe 5 dni. Zachęcam do wyjazdu" – Grzegorz
 • "Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, panowała świetna atmosfera, czas upłynął nam bardzo szybko. Niesamowite przeżycie, którego nie zapomnę do końca życia" – Kornel
 • "Niesamowite doświadczenie, wspaniali ludzie, rodzinna atmosfera i dużo pozytywnej energii! Jedyny minus – zbyt szybko mijający czas. Czekam na październik" – Karolina
 • "Wspaniale spędzony czas (trochę za szybko „leciał”). Fantastyczni ludzie, cudowna atmosfera. Cały ten tydzień będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Już nie mogę doczekać się Berlina! " – Klaudia

 

Wymiana 1 Wymiana 2 Wymiana 3 Wymiana 4
Wymiana 5 Wymiana 6 Wymiana 7 Wymiana 8
Wymiana 9 Wymiana 10 Wymiana 11 Wymiana 12
Wymiana 13 Wymiana 14 Wymiana 15 Wymiana 16
Wymiana 17 Wymiana 18 Wymiana 19 Wymiana 20
Wymiana 21 Wymiana 26 Wymiana 27 Wymiana 29

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki