Godło Polski

Aktualności

Tym razem w Krakowie...

Wycieczka do Krakowa 3Zgodnie z coroczną tradycją  w dniach 16-19 czerwca 2015 r.odbyła się wycieczka młodzieży  zaangażowanej  w pracę Eurokoła.  Uczniowie mieli okazję wypocząć i poznać zabytki królewskiego miasta Krakowa. W pierwszym dniu zwiedzano Wawel, Kościół Mariacki, Dom Jana Matejki, 

Bramę Floriańską, Barbakan, Pomnik Grunwaldu, Sukiennice  oraz nowoczesne Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego. Pobytowi w Krakowie towarzyszyły liczne spacery i odpoczynek na stopniach pomnika Adama Mickiewicza.  Drugi dzień wycieczki przebiegał pod hasłem poznawania Kazimierza, czyli zabytkowej dzielnicy żydowskiej. Uczniowie zwiedzali teren dawnego getta i miejsca związane z tragedią Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej. Wśród nich znalazł się plac z rzeźbami licznych krzeseł. Z niego właśnie transportowano ludzi skazanych na zagładę w obozach. Duże wrażenie na uczestnikach wywarły także wystawy w dawnej Fabryce Schindlera. Muzeum cieszyło się sporym zainteresowaniem ze względu na formę oraz bogactwo eksponatów przedstawionych w bardzo realistycznej scenografii z okresu II wojny światowej.
Wycieczka do najbardziej urokliwego i przepełnionego bogactwem kulturalnym Krakowa została uznana za bardzo udaną. Osiągnięto założone cele, jakimi było zapoznanie z historią i integracja uczniów działających w Eurokole. Dofinansowując wyjazd pan dyrektor Ryszard Firlet oraz Rada Rodziców docenili całoroczną pracę młodzieży, udział w konkursach, wolontariat podczas WOŚP oraz przygotowanie Dnia Irlandzkiego.

Agnieszka Sobkowiak

Wycieczka do Krakowa 1 Wycieczka do Krakowa 2 Wycieczka do Krakowa 3 Wycieczka do Krakowa 4 
Wycieczka do Krakowa 5 Wycieczka do Krakowa 6 Wycieczka do Krakowa 7 Wycieczka do Krakowa 8

 

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki