Godło Polski

Aktualności

„Polska + Niemcy = Wspólny rynek pracy”

Starz 1Młodzież z Zespołu Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach wzięła udział w dniu 10.06.2015 r. w projekcie „Polska + Niemcy = Wspólny rynek pracy”. Projekt był częścią akcji  „dzień.de | der-tag.pl” organizowanej przez Polsko-Niemieckią Współpracę Młodzieży. Hasło nadrzędne akcji brzmiało: "Perspektywy zawodowe".

Udział w projekcie miała zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się nad wyborem własnej drogi zawodowej. Uczniowie wybrali się pod opieką dyrektora szkoły Ryszarda Firleta oraz nauczycieli Sylwii Pogorzelczyk oraz Andrzeja Czmańskiego do Mutowa do siedziby bardzo nowoczesnej firmy STARZ POLSKA SP Z O O ELEKTROTECHNIK ELEKTRONIC. W firmie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez samych prokurentów – panią mgr Martę Chorabik i pana mgr inż. Piotra Kmitę, którzy w bardzo ciekawy sposób zapoznali młodzież z działalnością firmy. Uczniowie mogli podążać za wiązkami , na każdym etapie ich powstawania - od dokumentacji do produktu finalnego.

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam przeprowadzenia projektu w firmie STARZ POLSKASP Z O O ELEKTROTECHNIK ELEKTRONIC. Byliśmy pod wrażeniem działalności firmy oraz nowoczesności rozwiązań do niej wdrożonych, chociażby proekologicznego pozyskiwania prądu i ogrzewania hali oraz budynku biurowego. Nie zdawaliśmy sobie do tej pory sprawy, że wyprodukowanie jednej wiązki jest takie pracochłonne i wymaga zaangażowania tak dużej liczby osób.

ZDJĘCIA

Sylwia Pogorzelczyk

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki