„Życie to Twoja historia, spraw by była piękna”

Spotkanie z p. Amendą„Chciałbym wszystkim uświadomić jak szybko narkotyki mogą zapanować nad człowiekiem. Nawet jeden raz może zniszczyć życie...” Słowa te wypowiada młoda dziewczyna Kornelia, której już nie ma wśród nas... Przegrała walkę... Nie było jej dane dokończyć historii swego życia...

Tym smutnym akcentem rozpoczęło się spotkanie z panem Arturem Amendą, Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Arka Noego”.  28 września i 2 października uczniowie naszej szkoły mgli posłuchać prawdziwych historii z życia osób uzależnionych. Młodzież dowiedziała się jak groźne i niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje chemiczne o działaniu psychoaktywnym. W trakcie spotkania poruszany był również problem spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich.  Prowadzący wytłumaczył młodzieży co dzieje się z człowiekiem uzależnionym. Opisał stosunek producentów, wyżej wymienionych środków, do ludzi i śmierci.

Pod koniec spotkania rozdano uczniom ankiety, aby wpisali czy mieli cos wspólnego ze środkami uzależniającymi. Spotkaie to było dla młodzieży dużym przeżyciem, towarzyszyły mu gorące emocje. Uczniowie uświadomili sobie jak cenne i kruche jest życie i jak szybko można je zniszczy.

Agnieszka Naumowicz

Spotkanie z p. Amendą Spotkanie z p. Amendą Spotkanie z p. Amendą Spotkanie z p. Amendą