Walka z AIDS

Plakaty AIDS 6W poniedziałek 3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach obchodziliśmy Światowy Dzień walki z AIDS połączony z kampanią „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”. Na korytarzach szkoły Samorząd Uczniowski przygotował wystawę plakatów

wykonanych przez młodzież w ramach konkursu „HIV/AIDS – w życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie” wykonanych przez młodzież w ramach konkursu „HIV/AIDS – w życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie” oraz gazetki informacyjne. Ponadto, grupa uczniów wraz z nauczycielami Dominiką Rudy oraz Hanną Siudą, przeprowadzili kampanię profilaktyczną dla klas pierwszych, podczas której uczniowie poznali podstawowe pojęcia, drogi zakażenia wirusem HIV, przebieg zakażenia a także fakty i mity na ten temat oraz obejrzeli filmy „Miało być”, „Żyć z HIV”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:

• I miejsce – Jakub Woźny, klasa IV TA