Godło Polski

Aktualności

Sto dni do matury...

Studniówka AD 2016Punktualnie o godzinie 19.30, dnia 15 stycznia 2016 roku, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego, Ryszard Firlet, niczym Podkomorzy w "Panu Tadeuszu", poprowadził uroczystego poloneza, rozpoczynając najważniejszy bal w życiu młodych ludzi – studniówkę.

Młodzież klas IV Technikum Ekonomiczno – Handlowego wraz z wychowawczynią Joanną Kubiak, IV Technikum Budowlanego z wychowawcą Wiesławem Pupcem oraz III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych przez kilka ostatnich tygodni pilnie ćwiczyła ten piękny, polski taniec, aby w sali Hotelu " Olympic", w przepięknej scenerii, dać popis swoich umiejętności nagrodzonych gromkimi brawami od zgromadzonych gości. Wszystkich obecnych w tym szczególnym dniu przywitali reprezentanci klas: Marta Zawadzka i Bartosz Izydorczyk. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wychowawcom za trud i cierpliwość włożoną w nauczanie i wychowanie tegorocznych maturzystów, Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tegorocznej studniówki, a koleżankom i kolegom za wspólnie spędzone lata.

Następnie głos zabrali dyrektor Ryszard Firlet oraz przewodniczący Rady Rodziców - Piotr Sobek. Panowie życzyli uczniom i zaproszonym gościom wspaniałej zabawy, a dyrektor Ryszard Firlet podkreślił, że dla uczniów bal studniówkowy jest symboliczną granicą między końcem szalonych, młodzieńczych lat, a początkiem dorosłości. Dodał jeszcze, że tylko od nich samych zależy, jakie to życie będzie i życzył, aby było równie piękne, jak ten symboliczny studniówkowy bal.

Kolejnym punktem studniówki było uroczyste wręczanie koniczynek przez dyrektora i wychowawców, którzy przypinając symbole szczęścia gratulowali osiągnięcia „ostatniej prostej” przed maturą. Po uroczystym obiedzie uczniowie zaprosili Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz gości na niespodziankę, którą przygotowali na ten wieczór -program artystyczny. Jako pierwsza wystąpiła klasa IV TB, która w żartobliwy sposób przedstawiła cztery lata zmagań na zajęciach z własnym brakiem wiedzy i nauczycielami, którzy próbowali tę wiedzę im wpoić. Następnie klasa IV TA zaprezentowała film, w którym podziękowała nauczycielom za wspólnie spędzone lata i za wszystkie dobre chwile, jakich doświadczyła w murach szkoły. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie podziękowali swoim wychowawcom za trud i serce włożone we wszystkie lata spędzone razem.
Punktem kulminacyjnym tegorocznej studniówki było światełko do nieba – maturzyści wypuścili balony ze świetlikami i życzeniami do spełnienia, a całą część artystyczną zakończył pokaz fajerwerków, który rozświetlił niebo nad Wronkami.
Wreszcie przyszedł czas na szaloną zabawę, którą rozkręcił zespół "Dario Redi". Punktualnie o godzinie 23.00 dyrektor szkoły wraz z rodzicami przygotował jeszcze jedną niespodziankę –ogromny tort, który ufundowała Rada Rodziców. Po przerwie na kawę i słodkie pyszności zabawa trwała do „białego rana”.
Wychowawcy wraz z uczniami serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Studniówka 2016 Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego była najlepszym balem tegorocznego karnawału.
W szczególności podziękowania składamy rodzicom, bez pomocy których ta uroczystość nie odbyłaby się: Lucynie Piotrowskiej, Monice i Jackowi Smolarkom, Iwonie i Andrzejowi Boberom, Jerzemu Duksowi , Katarzynie Kamińskiej, Marii Biedziak, Iwonie Nowak i Ewie Rembacz .
Osobne podziękowania kierujemy do Pani Kamili Rais, obsługi hotelu "Olympic" oraz firmy "PHOTOGRUPA" za ogromną życzliwość okazaną naszej szkole.

 

Joanna Kubiak, Wiesław Pupiec

P.S. Studniówkowe filmy - na Facebooku

Studniówka AD 2016 Studniówka AD 2016 Studniówka AD 2016 Studniówka AD 2016
Studniówka AD 2016      

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki