Godło Polski

Aktualności

Przyjazna współpraca

Wymiana 2016 W poniedziałek 14 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach z wicestarostą powiatu szamotulskiego panią Beatą Hanyżak, w którym uczestniczyli również nauczyciele oraz dyrektor szkoły partnerskiej z Berlina, OSZ für Bürowirtschaf I.

Zaprzyjaźnione szkoły współpracują od 2008 r., czego efektem jest wymiana młodzieży z obu placówek. Do tej pory zrealizowano osiem projektów dla młodzieży. Spotkania te odbywają się we Wrocławiu, Gdańsku oraz Berlinie w Młodzieżowych Domach Spotkań. Tematem przewodnim wymiany jest integracja młodzieży z Polski i Niemiec poprzez uczestnictwo w seminariach, warsztatach tematycznych oraz animacjach językowych w obszarach dotyczących historii obu krajów, kultury, a także praw człowieka.

Obecnie trwają przygotowania kolejnych dwóch projektów, które będą realizowane w 2017 roku, wiosną w Gdańsku i jesienią w Berlinie. W tym celu w dniach 14. -16.03.br. odbyło się siódme już spotkanie nauczycieli multiplikatorów ze szkoły we Wronkach i z Berlina, z dyrektorami obu szkół. placówek na czele.

Dominika Rudy

Wymiana 2016 2 Wymiana 2016 3 Wymiana 2016 4 Wymiana 2016 5
Wymiana 2016 6 Wymiana 2016 7    

 

 


  

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki