Wycieczka do Berlina

Wycieczka do Berlina23 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Berlina i na Tropikalną Wyspę. Berlin zwiedzaliśmy w towarzystwie pana Jana Wardeckiego

- przewodnika i licencjonowanego pilota, który pokazał nam najciekawsze zabytki i zakątki stolicy Niemiec. Trasa obejmowała takie miejsca, jak: Aleksander Plac, Unter den Linden, Brama Brandenburska, Pałac Charlottenburg, Reichstag, Checkpoint Charlie, Plac Poczdamski, Plac Lipski, Kościół św. Marii, Zamek Królewski (w odbudowie). Pan Jan Wardecki jest pracownikiem Bundesrat, dzięki czemu młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o pracy niemieckich polityków.
Ostatnim punktem programu był odpoczynek na Tropikalnej Wyspie, gdzie uczestnicy mogli się zrelaksować po dniu pełnym wrażeń.

Joanna Kubiak