Godło Polski

Aktualności

Dzień Portugalski w ZS 2

Dzień Portugalski 201612 kwietnia 2016r. odbył się Dzień Portugalski, na który złożył się bogaty program przygotowany przez uczniów działających w Eurokole. Po wysłuchaniu hymnu Unii Europejskiej  przyszedł czas na  finał konkursu o Portugalii, który miał formę programu "Milionerzy". Druga część  miała  charakter muzyczny i sprawdzała znajomość przez uczniów  portugalskich piosenek.

Największą wiedzą wykazali się uczniowie IV klasy technikum budowlanego: Mikołaj Tyczewski, Jakub Brzuska oraz Grzegorz Nowak. Po zakończeniu zmagań uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację ukazującą ciekawostki na temat Portugalii.
Obrazki, figurki, wszelkiego rodzaju pamiątki z Portugalii przedstawiają kolorowego koguta, a temu najpopularniejszemu symbolowi towarzyszy średniowieczna legenda. Dlatego uczniowie wystąpili w krótkiej inscenizacji ukazującej historię koguta z Barcelos W rolę pielgrzyma wcielił się Dominik Andrzejewski, który zadziwił wszystkich obecnych swą dojrzałą grą aktorską.
Kolejnym punktem programu była prezentacja portugalskiego tańca, zwyczajów oraz corridy. Ponadto członkowie Eurokoła wcielili się w postaci znanych Portugalczyków. Kraj ten słynie m.in. z odkrywców: Vasco da Gamy czy Ferdynanda Magellana. Duże wrażenie na publiczności wywarł także Adam Bober, który znakomicie odegrał rolę Christiano Ronaldo.
Następnie widzów zaproszono na Portugalski Tydzień Mody, podczas którego zaprezentowały się dziewczęta w wieczorowych sukienkach. Po pokazie na scenie pojawił się Jakub Korbas odgrywający rolę śpiewającego po portugalsku Michaela Telo.
Na zakończenie Dnia Portugalskiego dyrektor Ryszard Firlet wręczył nagrody wszystkim uczniom, którzy dotarli do finału konkursu wiedzy. Wygrali uczniowie klasy IV, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice z II i III klasy technikum.

Zdjęcia na Facebooku...

Agnieszka Sobkowiak 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki