Godło Polski

Aktualności

Uczniowie zwiedzają....

TEO na wycieczce technicznej 1Uczniowie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach w dniu 5 maja wyjechali na wizytę techniczną do Piły na zaproszenie dyrektora ENEA Operator,  pana Lecha Żaka. Wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z dyrektorem Lechem Żakiem i jego współpracownikami w Centrum Konferencyjnym Tarcza w Pile.

Wysłuchaliśmy wykładu o odnawialnych źródłach energii OZE na terenie subregionu pilskiego, zaprezentowano nam także działalność Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału Pilskiego. Następnie odwiedziliśmy Miejską Elektrociepłownię w Pile,  gdzie poznaliśmy technologię pracy kogeneracyjnej przy produkcji ciepła i energii elektrycznej dla Piły. Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz pełna komputeryzacja  produkcji i dystrybucji energii na teren miasta Piła wzbudziły nasze ogromne zainteresowanie. Dyrektor zakładu wraz z  kierownikiem produkcji udzielili  wyczerpujących informacji na nasze pytania. Mimowolnie zostaliśmy aktorami filmu o elektrociepłowni nakręcanego  akurat podczas naszej wizyty. Po wizycie w elektrociepłowni przejechaliśmy do malowniczo położonej Elektrowni Wodnej na rzece Gwda w Koszycach (dzielnica Piły). Podziwialiśmy konstrukcję zapory wodnej. Widzieliśmy turbiny wodne i generatory produkujące energię elektryczną oraz urządzenia stacji transformatorowej i rozdzielni mocy elektrycznej. Ciekawostką było to, że elektrownia pracuje już od 1937 roku, wchodzi w skład 6-ciu elektrowni kaskady rzeki Gwda, wytwarza 1,1 MW energii elektrycznej i jest w pełni skomputeryzowana. Stan pracy, aktualne parametry techniczne są obrazowane na monitorach komputerów. Ciekawe były opowieści o stanach awaryjnych,  które przydarzyły się tej elektrowni. Po powrocie do Centrum TARCZA rozpoczęliśmy zawody strzeleckie. Strzelaliśmy na olimpijskiej strzelnicy sportowej,  gdzie wyniki były komputerowo obliczane, wizualizowane i drukowane natychmiast po zakończeniu strzelania. Najlepszym strzelcem okazał Jakub Laurentowski  z klasy I OZE przed Jakubem Brożysem z klasy II OZE i Malwiną Goślińską z I OZE. Nieco zmęczeni przeżyciami wstąpiliśmy także do McDonalda w Pile. Niech żałuje,  kto nie pojechał z nami! Oprócz nagród dla najlepszych strzelców otrzymaliśmy upominki od naszych gospodarzy w Pile, które będą rozdane na lekcji podsumowującej wyjazd.

TEO na wycieczce technicznej 2 TEO na wycieczce technicznej 3 TEO na wycieczce technicznej 4 TEO na wycieczce technicznej 5
TEO na wycieczce technicznej 6 TEO na wycieczce technicznej 7 TEO na wycieczce technicznej 8 TEO na wycieczce technicznej 9
TEO na wycieczce technicznej 10      
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki