Godło Polski

Aktualności

Dzień Sportu 2016

Dzień Sportu 2016Dzień Sportu w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach stał się już tradycją. Tegoroczne obchody były jednocześnie okazją podsumowania projektu „Zdrowo zakręceni” dot. promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym

(w tym zdrowego i aktywnego stylu życia), realizowany w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. 

Realizacja tego projektu w naszej szkole rozpoczęła się w marcu akcją informacyjną na korytarzach szkoły przygotowaną przez Samorząd Uczniowski oraz ofertą fachowej literatury w bibliotece szkolnej. Ponadto, młodzież wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez Policje w ramach akcji „Dopalacze niszczą życie”, spotkaniach z dietetykiem, konkursie wiedzy „Wiem co jem, wiem jak żyję”. Na godzinach wychowawczych oraz Wychowania do życia w rodzinie realizowano tematykę dotyczącą promocji zdrowia w szeroko rozumianym znaczeniu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali bogatą ofertę atrakcyjnych zajęć sportowych.
Zakończenie realizacji projektu połączono ze szkolnym Dniem Sportu podczas którego, oprócz licznych konkurencji sportowych młodzież miała możliwość skorzystania z konsultacji z dietetykiem, dokonania pomiarów wagi ciała, wzrostu oraz ciśnienia tętniczego u higienistki, a na korytarzu Samorząd Uczniowski przygotował stoisko ze zdrową żywnością.
Gościem specjalnym tego dnia była absolwentka naszej szkoły Anna Nawrot, która jest obecną Mistrzynią Europy w fitnessie sylwetkowym. Młodzież miała możliwość zapytania o drogę do sukcesy, plan treningów oraz dietę. Pani Ania sędziowała konkurencję wyciskanie sztangi, w której główną nagrodą był godzinny trening z mistrzynią.

Uwieńczeniem szkolnego święta sportu i zdrowia był piknik dla całej społeczności szkolnej.

Dzień Sportu 2016 Dzień Sportu 2016
Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki