Nauczyciele też się uczą:)

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów oraz w celu podniesienia kompetencji wychowawczych Dominika Rudy oraz Hanna Siuda, nauczycielki z Zespołu Szkół Nr2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach, uczestniczyły w konferencji pt. "Współczesne zagrożenia młodzieży. Skala problemu- przeciwdziałanie", zorganizowanej pod patronatem Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, Sądem Okręgowym oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych", który ma na celu prowadzenie szerokiej diagnozy zagrożeń i podejmowanie w tym zakresie wyprzedzających działań informacyjnych, szkoleniowych, profilaktycznych. Eksperci, w trakcie panelowych warsztatów, przekazali wiedzę na temat zjawiska uzależnień wśród dzieci i młodzieży, zagrożeń w szkole i środowisku lokalnym oraz przemocy rówieśniczej. Zdobyte informacje i wymiana doświadczeń między uczestnikami konferencji pozwoli nam aktywniej przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym i ustrzec naszych uczniów przed negatywnymi skutkami pojawiających się zagrożeń.

Hanna Siuda