Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Nr 2

stypendysciPunktualnie o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Nr 2 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Prowadzące apel Wiktoria Błajet i Karina Łowińska serdecznie przywitały Andrzeja Grzeszczyka – Członka Zarządu Powiatu Szamotulskiego. W szczególny sposób powitały uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Życzyły nauczycielom i dyrekcji cierpliwości w przekazywaniu wiedzy.

Po oficjalnym powitaniu, głos zabrał dyrektor szkoły, pan Ryszard Firlet, który nawiązał do tragicznych wydarzeń sprzed 77 laty, kiedy to hitlerowskie Niemcy rozpoczęły okrutną, trwającą sześć lat II Wojnę Światową. Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawił plany do zrealizowania w roku szkolnym 2016/2017, życzył również wszystkim sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Następnie pan Andrzej Grzeszczyk - Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego wręczył uczniom akty przyznania Stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego za bardzo dobre wyniki w nauce. Po zakończeniu oficjalnej części inauguracji nowego roku szkolnego, wicedyrektor szkoły, pan Sławomir Barszczewski, przedstawił klasom wychowawców oraz omówił sprawy związane z organizacją roku szkolnego. Po wystąpieniu pana dyrektora, klasy udały się wraz z wychowawcami na spotkania w salach lekcyjnych.

Klasa 1T Klasa 1 ZA Klasa 1 ZB