Godło Polski

Aktualności

Pielgrzymka klas pierwszych do Lubasza

Pielgrzymla do Lubasza9 września odbyła się pielgrzymka połączona z integracją klas pierwszych na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu. Młodzież wraz z Panem Dyrektorem i nauczycielami uczestniczyła we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Bryla. 

Ks. biskup w słowie skierowanym do młodzieży zaprosił ich do modlitwy w tym rozpoczynającym się roku szkolnym. Zapewnił także o tym, że Jezus pragnie być z nimi każdego dnia ponieważ jest Emanuelem czyli "Bogiem z nami". W czasie Mszy Świętej nasza szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy. Nasz uczeń czytał również w imieniu całej zgromadzonej młodzieży z wszystkich okolicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych modlitwę powszechną. Pielgrzymką tą uczniowie wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach im. Stanisława Konarskiego rozpoczęli piękną tradycję odwiedzania Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu. 

Po zakończonej mszy świętej klasy pierwsze wraz z opiekunami udali się spacerem nad jezioro, aby tam pobiesiadować przy ognisku. Gry integracyjne oraz rozmowy między uczniami i nauczycielami przyczyniły się do lepszego poznania.  Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przejazdu do Lubasza.

Ks. Rafał Dąbrowicz

Pielgrzymla do Lubasza Pielgrzymla do Lubasza Pielgrzymla do Lubasza
Polityka Prywatności
E-Dziennik
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki