Pożegnanie Absolwentów

pozegnanie absolwentow225 kwietnia 2014r w Zespole Szkół Nr 2 im. S. Konarskiego odbyło się pożegnanie absolwentów Technikum Ekonomicznego, Technikum Budowlanego oraz Liceum Profilowanego. Uroczystość zaszczycili swą obecnością członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak, którzy uhonorowali dwie uczennice stypendium Starosty Szamotulskiego Pawła Kowzana za bardzo dobre wyniki w nauce i najwyższą średnią wśród absolwentów. Tę zaszczytną nagrodę otrzymały Eliza Figas z Technikum Ekonomicznego oraz Agata Tomczak z Liceum Profilowanego.

Jednym z punktów programu uroczystości było również wręczanie nagród przez dyrektora Ryszarda Firleta. Otrzymali je uczniowie wyróżniający się wzorowym zachowaniem, bardzo dobrymi wynikami w nauce, sukcesami w sporcie, działalnością w Samorządzie Szkolnym oraz Eurokole. Szczególną chwilą było wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczennicom: Elizie Figas, Monice Błajek, Joannie Malinowskiej, Marcie Soloch , Katarzynie Korczak, Magdalenie Wolskiej oraz Agacie Tomczak. Wszystkie absolwentki, które otrzymały świadectwa z biało- czerwonym paskiem , zostały wpisane do Złotej Księgi.

Na koniec oficjalnej części uroczystości, w imieniu absolwentów głos zabrała Eliza Figas, która podziękowała Dyrekcji i nauczycielom za trud nauczania, przyjazną atmosferę w szkole oraz ogromną życzliwość wobec uczniów.

W ostatniej części programu przyszedł czas na odrobinę humoru. Wystąpili w niej uczniowie młodszych klas prezentując program, który zawierał zabawne scenki z życia w szkole, a ich głównymi bohaterami byli tegoroczni absolwenci.

FOTOREPORTAŻ