Spektakl profilaktyczny

Spektakl profilaktyczny 1Mając na uwadze liczne niebezpieczeństwa współczesnego świata, na które narażeni są młodzi ludzie, w dniu 17.11.2016 w Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach odbył się spektakl profilaktyczno- edukacyjny pt. „Wyjście awaryjne” poświęcony problemowi przemocy.

W siedmiu odsłonach aktorzy przedstawili przemoc domową, której źródłem jest alkohol, nietolerancja oraz konflikt pokoleń. W trakcie spektaklu uczniowie mogli wysłuchać znanych utworów muzycznych Edwarda Stachury, cytatów z filmu „Szeregowiec Rayn” i muzyki z filmu „Rocky”.

W naszej szkole duży nacisk kładzie się na edukację o tematyce profilaktycznej, dlatego systematycznie organizowane są liczne pogadanki, spektakle, prelekcje i spotkania z ciekawymi ludźmi.
Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach za pomoc w sfinansowaniu spektaklu.

Hanna Siuda - pedagog szkolny

spektakl profilaktyczny 2 Spektakl profilaktyczny 3