Godło Polski

Aktualności

„Zielona energia z wody, ziemi, słońca i powietrza.”

Zielona energia30 listopada 2016r. uczennice i uczniowie technikum klas 2 i 3 Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach, o specjalności Odnawialne Źródła Energii, wysłuchali prelekcji Prezesa Zarządu firmy „A&B Solarcompany” pana Zbigniewa Molewskiego o technice i technologii urządzeń fotowoltaicznych instalowanych przez firmę w Polsce i Europie.

Zaprezentowano najnowsze realizacje projektów technicznych firmy, omówiono specyfikę ich wykonania. Prelekcja wygłoszona została w sali konferencyjnej „Atena” hotelu OLYMPIC we Wronkach. Na prelekcję zaprosił uczniów pan inż. Witold Pospieszny Szef Utrzymania Ruchu w AMICA Wronki S.A. W spotkaniu uczestniczyli członkowie wronieckich Kół Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział SEP w Pile którzy aktywnie współpracują z Zespołem Szkół nr 2. W Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego zakończono właśnie etap szkolny „II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej”. Laureatami konkursu szkolnego i reprezentantami szkoły do Konkursu Okręgowego w Gnieźnie zostali uczniowie Jakub Brożys i Tomasz Mikuła którym wiedza uzyskana podczas prelekcji będzie przydatna w kolejnych etapach Konkursu Ogólnopolskiego.

Leszek Bartol

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki