Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

DBI 2017

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas obchodów DBI naszym celem było podkreślanie potencjału internetu, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Aktywnie włączyliśmy się do obchodów 13. edycji tego wydarzenia w Polsce i razem z organizatorami zwracaliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Młodzież szkolna ZS Nr 2 im. Stanisława Konarskiego uczestniczyła w spotkaniach edukacyjnych, w czasie których zwracano uwagę na przeróżne zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu. Pogadance towarzyszyły filmy i spoty edukacyjne, które uczniowie chętnie oglądali. W trakcie zajęć dyskutowaliśmy z młodzieżą o prywatności w globalnej Sieci, o potrzebie ochrony osobistych danych, o zarządzaniu prywatnością, o publikowaniu i udostępnianiu zdjęć i postów, zwłaszcza podczas korzystania z serwisów społecznościowych. Przypomnieliśmy uczniom o potrzebie wylogowywania się z serwisów, o stosowaniu silnych haseł do swoich kont, bo "łatwe hasło, to złe hasło!". Obchody DBI miały na celu przede wszystkim przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w Sieci.