Wyjątkowy Przyjaciel

Fundacja Amicis pomaga

„W życiu istnieje tylko jeden sposób, aby być szczęśliwym – żyć dla innych” Lew Tołstoj

Fundacja „Amicis”, działająca pod patronatem AMICA SA to bardzo wyjątkowy przyjaciel Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach. Od 2012 roku, kiedy nawiązana została współpraca pomiędzy obiema instytucjami, szkoła wielokrotnie otrzymywała pomoc materialną i wsparcie ze strony Fundacji.

Od siedmiu lat systematycznie dofinansowywany jest projekt wymiany polsko – niemieckiej (Berlin – Wrocław – Gdańsk).
Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy uczniowie otrzymują nieocenioną pomoc w postaci paczek żywnościowych, które sprawiają, że ten szczególny czas upływa bez zmartwień i trosk.
Kilkakrotnie Fundacja organizowała sprzęt AGD dla uczniów, których rodziny znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Fundacja „Amicis” przekazała również na rzecz szkoły kilkanaście zestawów komputerowych, które wpłynęły na podwyższenie poziomu kształcenia uczniów.
Współpraca Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego z Fundacją przyczyniła się do poprawy sytuacji uczniów, a pracownicy szkoły po raz kolejny przekonali się, że działalność tego typu instytucji jest bardzo potrzebna.
Cała społeczność szkolna jest wdzięczna za okazaną pomoc.