Wysokie wyniki egzaminów zawodowych!

Klasa III TEO

Po raz pierwszy w powiecie i naszej szkole uczniowie z klasy III technikum w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zdawali egzaminy zawodowe. Szkoła jest dumna z sukcesu uczniów, ponieważ zdawalność w części teoretycznej wyniosła 81,82%, a praktycznej 100%.

Średni wynik części teoretycznej to: 68,18%, a części praktycznej 93,73%. Najlepsze wyniki osiągnęli: Agnieszka Czepczyńska, Jakub Brożys i Tomasz Mikuła, którzy uzyskali 80% w części teoretycznej i 94% w części praktycznej.

Absolwenci szkoły kształcącej w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej są przygotowani do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnych,
  • wykonywania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  • konserwowania oraz naprawiania urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  • kontrolowania pracy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  • sporządzania kosztorysów oraz ofert i umów dotyczących urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Należy nadmienić, że szkoła jest doskonale przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Wiele pomocy dydaktycznych i programów multimedialnych zostało zakupionych na potrzeby stworzenia pracowni oraz warsztatów. Uczniowie klasy trzeciej raz w tygodniu odbywają praktyki zawodowe w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego na ul. Jawornickiej w Poznaniu. Dla uczniów technikum o tym profilu kilka razy w roku są organizowane wycieczki zawodoznawcze.

Klasa III TEO