Godło Polski

Aktualności

Dzień Francuski w ZS Nr 2

Dzień Francuski 2017

20 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Francuski, na który złożył się bogaty program przygotowany przez uczniów działających w Eurokole. Po wysłuchaniu hymnu Unii Europejskiej odbył się finał konkursu wiedzy o Francji, który miał formę „Milionerów”. Każdą z trzech drużyn reprezentował kapitan i wybierał właściwą odpowiedź w kategoriach: 

geografia, historia oraz kultura i obyczaje. W następnej części Dnia Francuskiego, przy dźwiękach utworu „Aux Champs-Elysées”, młodzież przedstawiła scenki z pełnej kawiarenek, turystów oraz artystów uliczki Paryża. W tle słychać było utwory: „Non je ne regrette rien” oraz „Milord” słynnej artystki Edith Piaf. Przy kawiarnianym stoliku odegrano scenę spotkania gwiazd francuskiego kina: Catherine Deneuve, Brigitte Bardot oraz Sophie Marceau, do których dołączył uwodzicielski Alain Delon, czyli Kamil Ratajczak. Następnie uczniowie z Eurokoła wcielali się w znane postacie ze świata kultury, takie jak: Asterix i Obelix, Coco Chanel, Joanna d’Arc, król Ludwik XIV i Esmeralda. Natomiast tegoroczni maturzyści zaprezentowali najnowszą kolekcję mody wieczorowej prosto z Paryża.

Największą gwiazdą Dnia Francuskiego stał się jednak Dominik Andrzejewski, który po raz kolejny zadziwił swą dojrzałą grą aktorską, brawurowo wcielając się w rolę Napoleona Bonaparte. W przedstawieniu ukazującym historię miłości i podbojów wielkiego stratega Dominkowi towarzyszyła Patrycja Walorczyk jako Józefina.
Następnie osiem tancerek w czerwonych spódniczkach wystąpiło w krótkiej etiudzie będącej prezentacją tańca, który zrodził się w Paryżu, czyli kankana. Potem zaprezentowano film ukazujący dorobek francuskiego kompozytora, jakim jest Jean Michael Jarre. Kolejnym punktem programu był festiwal piosenki francuskiej. Na scenie pojawiły się uczennice wcielając się w gwiazdy estrady: Vanessę Paradis, Mireille Mathieu oraz Jeanette. Duże brawa od publiczności otrzymała Dominika Obara, która zaśpiewała po francusku znany przebój Indili. W ostatniej części Dnia Francuskiego dyrektor Ryszard Firlet wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy dotarli do finału konkursu wiedzy o Francji. Pogratulował zwycięstwa uczennicom IV klasy technikum: Monice Kawka, Annie Kaszkowiak oraz Marice Przybysz. Za przygotowanie uroczystości dyrektor szkoły podziękował uczniom z Eurokoła oraz opiekunce Agnieszce Sobkowiak.

Dzień Francuski 2017 Dzień Francuski 2017 Dzień Francuski 2017 Dzień Francuski 2017
Dzień Francuski 2017 Dzień Francuski 2017 Dzień Francuski 2017  

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki