Gabriel Fleszar u „Konara”

„Wolności oddać nie umiem” - pod takim hasłem 5 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach odbył się koncert profilaktyczny. Naszym gościem był Gabriel Fleszar -  wokalista, autor tekstów,  gitarzysta, znany również jako odtwórca głównej roli męskiej w filmie

„Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy. Spotkanie poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i tytoniu. Gabriel Fleszar przekonywał naszych uczniów do życia wolnego od nałogów, podzielił się  również opowieściami o  ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał do nieulegania namowom innych oraz  do życia zgodnego z własnymi wartościami.
Koncert odbył się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach za co dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska serdecznie dziękują.

Pedagog szkolny - Hanna Siuda