Wizyty w Miejscach Pamięci

W powiatowym projekcie „Wizyty w Miejscach Pamięci” pod patronatem starosty szamotulskiego udział biorą uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz trzecich gimnazjum.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież wyjeżdża do dawnego obozu karno – śledczego w Żabikowie oraz do pierwszego na ziemiach polskich hitlerowskiego obozu zagłady w Chełmnie. W ubiegłym roku młodzież z Zespołu Szkół nr. 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach odwiedziła Chełmno. W dniach 6 i 7 czerwca 2017 r. odbyły się dwie wizyty w muzeum obozu w Żabikowie, w których uczestniczyli uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie obejrzeli film pt. „Zniewolony Poznań” oraz wysłuchali prelekcji na temat życia codziennego w obozie karno – śledczym.

Zabikowo 2017 Zabikowo 2017 Zabikowo 2017 Zabikowo 2017