Godło Polski

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 r. w ZS Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach odbyła się szczególna uroczystość. Absolwenci szkoły zawodowej opuścili mury szkoły, a Dyrektor Ryszard Firlet po 40 latach pracy pożegnał się z nauczycielami i uczniami. Apel swoją obecnością zaszczycili: 

Starosta Szamotulski, pan Józef Kwaśniewicz, Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego, pan Kazimierz Michalak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki, pan Jan Stefaniak, emerytowany Dyrektor zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły OSZ für Bürowirtschaft I z Berlina, pan Volker Gand, Anette Stucker oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Piotr Sobek.
Prowadzące uroczystość uczennice: Karina Łowińska i Wiktoria Błajet przedstawiły przebieg pracy zawodowej Dyrektora.
Pan Ryszard Firlet rozpoczął pracę w naszej szkole w 1981 roku. Cały czas skłaniał się ku szkolnictwu zawodowemu, czego efektem było objęcie przez niego stanowiska kierownika szkolenia praktycznego. Doświadczenie i wiedza zdobyte w ciągu kilkunastu lat zaowocowały awansem na Dyrektora Szkoły. Nie był to jednak jedyny cel Pana Ryszarda Firleta. Ochoczo przystąpił do pracy nad modernizacją szkoły. Podążał przy tym z duchem czasu- przy pomocy materialnej i wsparciu Organu Prowadzącego wyposażył szkołę w pracownie komputerowe i warsztaty dla uczniów technikum budowlanego, a w późniejszym czasie dla kierunku Odnawialne Źródła Energii. Nie poprzestał jednak na sprawach materialnych. Dążył do nadania szkole imienia. Cel osiągnął, szkoła ma swojego Patrona. Równolegle angażował się w życie społeczności lokalnej. W latach 1992-1998 sprawował funkcję Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego we Wronkach. Kilka lat później otrzymał od mieszkańców kredyt zaufania i objął stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wronki. Za swoje zaangażowanie i pracę otrzymał wielokrotnie nagrody i wyróżnienia: w 1995- Nagrodę Kuratora Oświaty w Pile, pięciokrotnie Nagrodę Starosty i Medal Edukacji Narodowej. Dla nas pozostanie jednak w pamięci stróżem przyjaznej, rodzinnej atmosfery.
Za życzliwość i wieloletnią pracę uczniowie podziękowali swojemu Dyrektorowi wierszami, piosenkami oraz owacjami na stojąco. Do życzeń dołączył się również Starosta Szamotulski, pan Józef Kwaśniewicz, który zaznaczył, że współpraca między szkołą a organem prowadzącym zawsze układała się dobrze.
Mowę wygłosił emerytowany dyrektor zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły, który podkreślił zasługi pana Ryszarda Firleta w nawiązaniu i podtrzymywaniu dobrych kontaktów między polskimi
i niemieckimi uczniami.
Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki, pana Jana Stefaniaka Stypendium Starosty Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej. Otrzymała je uczennica klasy III ZA Patrycja Dymek.

Osiągnięcia uczniów ZS Nr 2

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017  

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki