Godło Polski

Aktualności

Święto Patrona i Jubileusz 55 lecia szkoły

Jubileusz szkoły

29 września nasza szkoła obchodziła podwójne święto. Jubileusz 55 lecia istnienia szkoły oraz Święto Patrona Stanisława Konarskiego. Na uroczysty apel zostali zaproszeni szczególni goście – przedstawiciele instytucji, które pomagają szkole:

Pan Jan Stefaniak, reprezentujący Starostwo Szamotulskie, Zofia Paszyk i Wojciech Brust z Rady Rodziców, Janina Szablewska, Ewa Kadzińska i Krystyna Boracka z Fundacji „Amicis”, Wojciech Waroś z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Grażyna Kęsa i Podstarszy Cechu Marian Stańko z Cechu Rzemiosł Różnych, Grażyna Kaźmierczak z „Wronieckiego Bazaru” oraz Olech Bestrzyński dyrektor HR „Amica” SA Wronki.
Dyrektor Sławomir Barszczewski przywitał przybyłych gości oraz przedstawił krótką historię patrona i szkoły. Szczególną uwagę zwrócił na współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnych przedsiębiorców wronieckich oraz wielkich firm o światowej renomie takich jak „Amica” SA czy „Samsung”, które są miejscami, gdzie młodzież zdobywa wykształcenie zawodowe o najwyższej jakości. Potwierdzeniem tego jest bardzo wysoka zdawalność egzaminów zawodowych, zarówno uczniów technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.
Po przemówieniu nadszedł czas na podziękowania. Przyjaciele naszej szkoły otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty z rąk dyrektora Barszczewskiego. W ten sposób cała społeczność szkolna chciała podkreślić, jak ważna jest współpraca oraz pomoc instytucji i firm zaproszonych na tę uroczystość.
Kulminacyjnym momentem było przekazanie porozumienia podpisanego w sierpniu przez byłego dyrektora Ryszarda Firleta z Zarządem „Amica” SA Wronki. W imieniu zarządu „Amica” SA Wronki dyrektor Olech Bestrzyński wraz z dyrektorem Sławomirem Barszczewskim przekazali sobie symbolicznie porozumienia. Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego został oficjalnie objęty patronatem fabryki „Amica” SA Wronki. Dzięki temu od nowego roku szkolnego 2018/2019 szkoła może otworzyć klasę patronacką dla ślusarzy, elektryków i operatorów obrabiarek skrawających. Uczniowie tej klasy będą odbywać praktyki na sprzęcie najwyżej jakości. Będą również mogli uczestniczyć w kursach dokształcających oraz zwiększających kompetencje zawodowe.
Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Technikum i Branżowej szkoły oraz film ukazujący historię i najciekawsze wydarzenia szkoły.

Jubileusz szkoły Jubileusz szkoły Jubileusz szkoły Jubileusz szkoły
Jubileusz szkoły Jubileusz szkoły    

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki