Powstało Szkolne Koło Caritas

Powstaje Koło Caritas

10 listopada 2017 roku Dyrektor ZS Nr 2 im. Stanisława Konarskiego, Sławomir Barszczewski w porozumieniu z Dyrektorem Caritas Archidiecezji Poznańskiej Ks. Bartoszem Strugarkiem oraz z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Szkolnych Kół Caritas Ks. Krystianem Gramzą powołał do istnienia Szkolne Koło Caritas.

Celem nadrzędnym kół Caritas jest kształtowanie postaw duchowych i społecznych młodego pokolenia oraz podejmowanie przez nie dzieł miłosierdzia. Nasza szkoła dołączyła do ponad 140 placówek oświatowych, w których codziennie niesiona jest pomoc najuboższym. Młodzież chętnie działa w akcjach wolontaryjnych np. „Starszy brat, Starsza siostra”, „Wroniecka dycha”, „Samsung półmaraton”, „Cała Polska czyta dzieciom” czy zbiórki karmy dla schronisk. Przed księdzem Rafałem Dąbrowiczem i uczniami kolejne wyzwanie, które nauczy empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Powstaje Koło Caritas Powstaje Koło Caritas