Projekt "Wizyty w Miejscach Pamięci" (2)

Chełmno 201617 i 18 października 2016 r. uczniowie klas trzecich technikum i szkoły zawodowej wyjechali do Chełmna nad Nerem- pierwszego na ziemiach polskich byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof. To już druga wizyta młodzieży z naszej szkoły w tym szczególnym miejscu, upamiętniającym ofiary Holocaustu. Uczniowie zwiedzili teren muzeum, wysłuchali opowieści przewodnika o funkcjonowaniu obozu oraz oddali hołd osobom zmarłym. Druga część wizyty miała formę warsztatów poświęconych przyczynom zagłady.

Uczestnicy projektu mieli możliwość włączenia się do dyskusji oraz zapoznania się z materiałami archiwalnymi udostępnianymi przez muzeum. Wyjazd do Chełmna z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, ponieważ uwrażliwił ich na krzywdę ludzką oraz wzbogacił wiedzę