Godło Polski

Aktualności

Que Viva Espagna! Ole!

Dzień hiszpański 2018

W środę 11 kwietnia 2018 r. Eurokoło w Zespole Szkół Nr 2 im. S. Konarskiego zabrało wszystkich w „podróż” do Hiszpanii. Można było wziąć udział w konkursie wiedzy, posłuchać muzyki i poznać sylwetki wielu sławnych osób z tego kraju. Uroczystość prowadzili Wiktoria Błajet i Mateusz Skobel. Na scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpili m.in.:

tancerki flamenco (Kinga Zastróżna, Joanna Kita, Agnieszka Sobkowiak), matador (Mateusz Konenc), terrorysta ETA (Julia Paszyk), Arabka (Paulina Śmiglak), królowa Izabela Kastylijska (Paula Krzyżaniak) i hiszpańska wdowa (Weronika Konieczna).
Uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy o Hiszpanii, który przybrał formę Milionerów. Huberta Urbańskiego zastąpił, rewelacyjny w tej roli, Mateusz Skobel. Największą wiedzą o kraju flamenco i corridy wykazała się drużyna maturzystek w składzie : Patrycja Grzelak , Agnieszka Czepczyńska i Marcelina Mrowińska. Kapitanem była Patrycja i udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, czym wzbudziła podziw publiczności.
W końcu przyszedł czas na punkt kulminacyjny i najzabawniejszy. Uczniowie przygotowali bowiem skecz pt. „Don Kichot z La Manchy”. Opowiadał historię ubogiego hiszpańskiego szlachcica, który naczytał się rycerskich romansów i postanowił zostać rycerzem. Perypetie Don Kichota dotyczyły przede wszystkim relacji z giermkiem Sancho Pansa. W roli błędnego rycerza rewelacyjnie tym razem wypadł Kamil Ratajczak. Towarzyszył mu równie dowcipny Dominik Andrzejewski w roli Sancho. Obaj uczniowie wykazali się przy tym ogromnym talentem kabaretowym. Piękną Dulcyneę zagrała Patrycja Bartkowiak, natomiast w rolę żony Sancho wcieliła się Patrycja Walorczyk.
Przepięknym głosem zaskoczył widownię Mateusz Konenc, który wykonał po hiszpańsku utwór „Mam tę moc”. Następnie zachwyciła Dominika Obara, wykonując polską wersję znanego hiszpańskiego przeboju. Artyści otrzymali gromkie brawa od zebranej publiczności.
W czasie imprezy pojawiły się także prezentacje multimedialne na temat obyczajów, historii i kultury Hiszpanii. Każdy widz mógł sprawdzić swą wiedzę i uzupełnić ją w przystępny ,zabawny sposób. Taki jest bowiem cel EUROKOŁA, które w atrakcyjnej formie przekazuje wiadomości o krajach Unii Europejskiej .Dzięki takim działaniom młodzież przyjmuje postawy tolerancji i przyjaźni wobec przedstawicieli innych narodowości.
Zabawa w rytmie kastanietów szybko dobiegła końca. Pan dyrektor Sławomir Barszczewski wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu. Podsumował również wydarzenie, kierując słowa uznania za poświęcenie i ogrom pracy do uczniów, jaki i opiekunki EUROKOŁA , pani Agnieszki Sobkowiak.

Dzień hiszpański 2018 Dzień hiszpański 2018 Dzień hiszpański 2018 Dzień hiszpański 2018
Dzień hiszpański 2018 Dzień hiszpański 2018 Dzień hiszpański 2018  

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki