Godło Polski

Aktualności

Wycieczka Eurokoła

Eurokoło

29 maja 2018 r. Eurokoło udało się w coroczną wędrówkę po Polsce. Wraz z opiekunkami: Agnieszką Sobkowiak i Ewą Firlet wyruszyli na szlak, na którym pojawiły się dwa miasta. Pierwszy dzień wycieczki uczniowie spędzili w Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru po Starym Rynku i bydgoskich bulwarach. Następnie wzięli udział w rejsie tramwajem wodnym i dotarli do Wenecji Bydgoskiej.

Na Wyspie Młyńskiej zwiedzali stare spichrze oraz relaksowali się nad wodą. To zabytkowa wyspa rzeczna w centrum miasta, o powierzchni ok. 6 ha, mieszcząca obiekty kulturalne i rekreacyjne, otoczona jest bulwarami i urządzeniami hydrotechnicznymi.
Drugiego dnia uczestnicy wyprawy odwiedzili średniowieczny Toruń. Pobyt rozpoczął się od przejścia po zabytkowym Starym Rynku. Obejrzano zabytkowe kamienice, Ratusz oraz słynny pomnik Mikołaja Kopernika. Następnie młodzież udała się do Muzeum Piernika, gdzie przez ponad godzinę wędrowała po dawnej fabryce. Uczniowie docierali do miejsc z nowoczesnymi, interaktywnymi ekspozycjami. Na zakończenie, w przyfabrycznym sklepie, zakupili toruńskie pierniki. Z wycieczki uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. 

Agnieszka Sobkowiak

Eurokoło Eurokoło Eurokoło Eurokoło

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki