Konferencja OZE

8 czerwca 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbyła się konferencja z cyklu „Transfer wiedzy w dziedzinie zrównoważonego wykorzystania energii”. Tematem tego spotkania były odnawialne źródła energii w Wielkopolsce w kontekście szans i zagrożeń płynących z wykorzystania technologii biogazowych i instalacji PV na obszarach wiejskich.

Wiele uwagi poświęcono tematyce niskiej emisji oraz smogu. Reprezentujący szkołę uczniowie: Kamil Ratajczak, Dawid Orzechowski i Jakub Laurentowski z klasy trzeciej technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oprócz szansy na pogłębienie wiedzy teoretycznej mieli również okazję do zwiedzenia wyższej uczelni i zapoznania się jej ofertą edukacyjną.

Konferencja OZE