Godło Polski

Aktualności

Moc wolontariatu Szkoły Konarskiego

Wroniecka Dycha 1

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego po raz kolejny wsparł organizatorów IV Wronieckiej Dychy największą grupa wolontariuszy. 48 uczniów wraz z nauczycielami: Agnieszką Sobkowiak, Sylwią Popielską oraz Damianem Sieczką stawiło się wczesnym rankiem, by pomagać Wronieckiemu Klubowi Biegacza. 

Uczniowie zabezpieczali trasę i strefę mety, obsługiwali biuro zawodów, prowadzili zapisy na biegi dziecięce i pomagali w wydawaniu nagród. Wolontariusze odczuwali wielką satysfakcję ze swej pracy, co potwierdza wypowiedź jednej z uczennic: „Cieszyłam się, widząc zadowolonych zawodników, gdy dawaliśmy im wodę. Jestem też chętna na wolontariat za rok. Było fajnie i daliśmy z siebie 100%.”.
Dużą niespodziankę sprawił uczniom Dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski, który również wziął udział w biegu na 10 km. Ponadto szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Łukasz Kremer oraz Tomasz Serwata.
W zabieganym współczesnym świecie, może być trudno znaleźć czas na wolontariat. Jednak uczniowie ponownie pokazali, że warto pomagać, zdobywać nowe doświadczenie, umiejętności i czerpać z tego ogromną radość. Zawsze można na nich liczyć!

Wroniecka Dycha 2 Wroniecka Dycha 3 Wroniecka Dycha 4 Wroniecka Dycha 5
Wroniecka Dycha 6 Wroniecka Dycha 7 Wroniecka Dycha 8  

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki