Godło Polski

Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (2)

swiatowy tydzien przedsiebiorczosciW dniach 18-24 listopada b.r. w ponad 120 krajach obchodzono po raz szósty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów zarówno w środowisku lokalnym, jak i poza nim. Szkoła otrzymuje zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia.

Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach brał czynny udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. 21 listopada b.r. wszyscy uczniowie Technikum Ekonomicznego, Handlowego i Budowlanego uczestniczyli w wykładach zaproszonych gości. Pierwsza wystąpiła pani Anna Maślona z Urzędu Miasta i Gminy we Wronkach, która przedstawiła zagadnienia z obszaru tematycznego „Własna firma”. Uczniowie poznali nie tylko procedury zakładania własnego przedsiębiorstwa, ale również zapoznali się z dokumentami, które należy wypełnić przy tworzeniu nowej firmy. Następnie wykład poprowadziła pani Agata Gabryel-Molska – Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Młodzież została zapoznana z rolą i zadaniami rzecznika, który w Starostwie Powiatowym w Szamotułach służy bezpłatną pomocą prawną i poradnictwem konsumenckim w zakresie ochrony interesów konsumentów. Spotkanie przybliżyło słuchaczom warunki i zasady składania reklamacji po dokonaniu zakupów w sklepie stacjonarnym oraz na odległość, np. przez Internet. Na zakończenie wystąpiła pani Katarzyna Spychała – kierownik oddziału Banku Spółdzielczego w Obrzycku. Przedstawiono wykład z elementami pogadanki z obszaru tematycznego „Etyczny biznes” z uwzględnieniem zasad odpowiedzialnego biznesu, jakie w praktyce realizuje Bank Spółdzielczy. Podsumowano również wyniki szkolnej rywalizacji w ramach gry ekonomicznej SGB dla młodych – FAIR PLAY BANK GENEZA. W grze, która trwała od 7 października do 19 listopada b.r. uczestniczyło 40 uczniów ZS Nr 2. I miejsce w szkole zajęli: Marta Mądra, Agnieszka Nowak, Michał Szulc, Arkadiusz Ziółek oraz Julia Żelazny, II miejsce: Mikołaj Błajek, Marta Dłużak, Kinga Ferfet, Kamila Henschke, Mateusz Jędrzejczak, a III miejsce: Sebastian Bartkowiak, Edyta Grzesiak, Milena Jeziorna, Jakub Korbas oraz Karolina Smolarek. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe: pendrivy 16 GB oraz słuchawki z mikrofonem, ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie wręczono gościom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki