Spotkanie z Timem Guenardem

Spotkanie z Timem Guenardem17 września uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego Gabrysia Obara, Szymon Musiał i Patryk Łowiński wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z francuskim pisarzem Timem Guenardem, autorem książki „Silniejszy od nienawiści”. Miejscem spotkania była świetlica w Zakładzie Karnym, w której zgromadziła się nie tylko młodzież, ale także grupa osadzonych.

Tim Guenard opowiedział tragiczną historię swojego dzieciństwa oraz młodzieńcze konflikty z prawem, które w konsekwencji uczyniły z niego kryminalistę. Książka ukazuje heroiczną walkę, jaką musiał stoczyć, aby wyrwać się z przestępczego świata i stać się normalnym, szczęśliwym człowiekiem, wolnym od cienia przeszłości.

To niezwykłe spotkanie uświadomiło wszystkim obecnym, jak ważne w życiu są siła charakteru i dążenie do wyznaczonego celu oraz jak należy żyć, aby w przyszłości nie żałować swoich czynów.

spotkanie z guenardem 1 spotkanie z guenardem 2 spotkanie z guenardem 3