Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej – angielski, energia, integracja

EuroWeek1

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach kształcą się nie tylko podczas lekcji. Na początku grudnia grupa uczennic z technikum ekonomicznego wraz z opiekunką, panią Bogną Sikorą uczestniczyła w programie „Euroweek – Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju.

Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik. Językiem komunikacji jest głównie język angielski.

Był to wyjazd pełen energii, tańca i śpiewu. Zajęcia z pasją prowadzili wolontariusze z różnych stron świata m.in. z Indonezji, Kolumbii, Wietnamu Meksyku, Hondurasu czy Azerbejdżanu. Duży nacisk kładziono na integrację. Warsztaty przy okazji świetnej zabawy uczyły otwartości na inne kultury, sztuki autoprezentacji oraz były okazją do przemyśleń na temat własnej przyszłości.
Kreatywność, integracja i współpraca były najważniejsze podczas intensywnych zajęć, które wypełniały każdy dzień. Uczestnicy codziennie w innej grupie przygotowywali prezentacje i programy artystyczne np. tańce z różnych epok, kraje świata, reklamę własnej firmy, programy telewizyjne – wszystkie oczywiście po angielsku.
Urozmaiceniem były wspólne warsztaty z uczestnikami z innego ośrodka. Był też czas na refleksję oraz okazja do poznania zwyczajów i tradycji odległych krajów podczas ciekawych prezentacji przygotowanych przez fantastycznych wolontariuszy – ludzi, którzy mogą być inspiracją dla innych.
Cały wyjazd odbył się w niezwykle pozytywnej atmosferze. Najlepszą rekomendacją jest zadowolenie młodzieży i chęć udziału w kolejnym Euroweeku w Kotlinie Kłodzkiej. Za rok spotykamy się znowu, bo warto!

Euroweek2