Godło Polski

Aktualności

Uczniowie z ZS Nr 2 Wronki i magia świąt … w Berlinie

Berlin1

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zaczynają się w Niemczech wcześniej niż w Polsce. Czas adwentu jest u naszych zachodnich sąsiadów czasem szczególnym – przystrojone domy, okna, centra handlowe ulice i oczywiście jarmarki bożonarodzeniowe, które cieszą się nie tylko sympatią Niemców, lecz również turystów z całego świata.

U naszych zachodnich sąsiadów magię świąt można poczuć już nawet na początku grudnia. Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach wybrali się 14 grudnia na wycieczkę do Berlina. 

Program wyjazdu był bardzo napięty – uczniowie zwiedzali zarówno wschodnią, jak i zachodnią część stolicy Niemiec. W Programie znalazły się m.in. Wyspa Muzealna, Plac Alexandra, Parlament – Reichstag, Muzeum Techniki, Aleja „Unter den Linden”, Brama Brandenburska, Plac Poczdamski oraz pozostałości Muru Berlińskiego. W programie wyjazdu znalazło się również muzeum figur woskowych Madame Tissot, w którym każdy uczestnik wyjazdu znalazł coś dla siebie i miał możliwość spotkania swojego idola.
Miłym akcentem dnia było spotkanie z kolegami i koleżankami ze szkoły partnerskiej OSZ für Bürowirtschaft I. Młodzież dołączyła do nas na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Takie gesty umacniają nas w przekonaniu, że warto organizować wymiany polsko-niemieckie, ponieważ w przyjaźni kilometry nie mają znaczenia.

Berlin2 Berlin3 Berlin4

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki