Godło Polski

Aktualności

Święto Patrona

swieto patrona-20132 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Stanisława Konarskiego. Z tej okazji uczniowie klas III i IV przedstawili montaż słowno – muzyczny, przybliżający sylwetkę wybitnego pedagoga. Przy akompaniamencie muzyki oświeceniowej usłyszeliśmy wiersze poświęcone temu wielkiemu Polakowi oraz wspomnienie jego niezwykle ważnych dla rozwoju edukacji i wychowania dokonań. Całość uświetnił występ uczennicy Katarzyny Korczak, która wykonała utwór Ludwika von Beethovena „Dla Elizy”.

Podniosłym momentem tej uroczystości było przyjęcie w poczet społeczności Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisław Konarskiego uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Pan dyrektor Ryszard Firlet, kierując swoje słowa do pierwszoklasistów, cytował Stanisława Konarskiego: „Ucz się, bo nauka prawdę od fałszu, dobre od złego, pewność od wątpliwości oddziela”, podkreślając tym samym znaczenie nauki w życiu młodego człowieka.

1 2 3
4 5 6
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki