Godło Polski

Aktualności

Eurokoło w Warszawie

eurokolo-warszawaW nagrodę za całoroczną pracę w roku szkolnym 2012/13 EUROKOŁO udało się na wycieczkę do Warszawy i 27 września br. dotarło do centrum politycznego życia kraju, czyli do Sejmu . Młodzież mogła zapoznać się nie tylko z historią polskiego parlamentu, ale także obserwować burzliwą debatę w sali plenarnej z prawie 100% obecnością posłów , której przysłuchiwali się członkowie rządu z premierem Donaldem Tuskiem na czele.

Dużą atrakcją dla uczestników wyjazdu było zwiedzanie pięknych ogrodów założonych na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, które nie tylko są wspaniałym miejscem miłośników przyrody, umożliwiają bowiem także podziwianie widoków na Wisłę i centrum miasta. Następnym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Odkrył on przed uczestnikami wycieczki miejsca zazwyczaj niedostępne dla kibiców. Można było wejść do szatni piłkarzy, pokoju sędziów, a nawet w Sali konferencyjnej zająć miejsca trenerów i sportowców odpowiadających na pytania dziennikarzy.

Zwiedzanie stolicy odbyło się także wzdłuż Traktu Królewskiego, który jest najpiękniejszym traktem Warszawy, a wiedzie ze Starego Miasta do byłych prywatnych rezydencji królewskich. Wzdłuż trasy wznoszą się okazałe kościoły, piękne pałace, klasycystyczne kamienice i pomniki. Członkowie Eurokoła rozpoczęli swą wędrówkę ulicami miasta od Placu św. Krzyża, następnie zwiedzili Kościół św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina. Idąc Krakowskim Przedmieściem zatrzymali się przed Pałacem Prezydenckim, przed którym odbywała się zmiana warty honorowej. W wolnym czasie uczniowie spacerowali po Placu Zamkowym, pod Kolumną Zygmunta III Wazy oraz uliczkami Starego Miasta. Następnie trasa wycieczki wiodła przez Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, przez Ogród Saski oraz ulicą Marszałkowską. Wędrówka po Warszawie zakończyła się pod Pałacem Kultury i Nauki.

Uczestnicy wycieczki wracali do Wronek w doskonałych humorach, bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Wynagrodzeni i zachęceni do pracy w EUROKOLE, która jest zawsze doceniana przez dyrekcję szkoły i Radę Rodziców.

FOTOREPORTAŻ

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki