Godło Polski

Aktualności

Szanowni Rodzice

Nauczyciele 2019/20U progu nowego roku szkolnego chcielibyśmy podziękować za zaufanie oraz za wybór dobrej szkoły. Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego to marka, która od lat kojarzy z wysoką jakością kształcenia ogólnego oraz zawodowego.
Wykwalifikowana kadra nauczycielska od lat jest stabilna, dzięki mądrej polityce kadrowej dyrekcji szkoły.

Rok szkolny 2019/2020 to rok kumulacji dwóch roczników: po szkole podstawowej i gimnazjum. Dzięki dobrej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, nie mieliśmy problemów z pozyskaniem doświadczonych nauczycieli do nauki przedmiotów ogólnokształcących. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nauka w naszej szkole dla 16 oddziałów nie wiązała się z dwuzmianowością.
W zakresie praktyk zawodowych dla klas technikum przygotowaliśmy miejsca w wielu firmach i zakładach pracy, w których uczniowie zdobędą umiejętności praktyczne.
Starostwo Szamotulskie, jako organ prowadzący, całkowicie finansuje naszą szkołę i dzięki temu Wasze dzieci będą uczyły się w nowoczesnych i wyposażonych pracowniach.
Współpracujemy z Politechniką Poznańską w ramach programu unijnego Czas Zawodowców Bis, dzięki któremu uczniowie odbywają płatne staże wakacyjne.
W naszej szkole prężnie działa Rada Rodziców, organizując co roku najpopularniejszą zabawę karnawałową we Wronkach o nazwie Bal Zakochanych.
Dzięki sprawnej pracy i ogromnemu zaangażowaniu wielu rodziców, fundusze zebrane podczas zabawy oraz z dobrowolnych wpłat, w całości przeznaczone są na potrzeby uczniów (dofinansowanie wycieczek, zawodów sportowych, nagród i wiele innych).
4 października br. na uroczystej gali z okazji Święta Patrona zostanie oficjalnie podpisane trójstronne porozumienie między dyrekcją szkoły, Starostwem Szamotulskim i firmą Rainbow Tours o objęciu klas Technikum Organizacji Turystyki o specjalności Animator Czasu Wolnego, patronatem merytorycznym i praktycznym największego w Polsce touroperatora.
Uczniowie tych klas będą mieli możliwość odbywania stażu zawodowego w destynacjach całej Europy.
Jesteśmy gotowi do pracy z Państwa dziećmi, dołożymy wszelkich starań, aby rok szkolny 2019/2020 spełnił Wasze oczekiwania.

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki