Światowy Dzień Walki z AIDS

swiatowy dzien walki z aidsW poniedziałek 2 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. S. Konarskiego we Wronkach obchodziliśmy Światowy Dzień walki z AIDS. Tego dnia każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik szkoły otrzymał czerwoną wstążeczkę będącą symbolem solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV oraz chorymi na AIDS.

Na korytarzach szkoły Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Joanną kurek przygotował wystawę plakatów wykonanych przez uczniów w ramach konkursu „HIV/AIDS – więcej wiesz, mniej ryzykujesz” oraz dekoracje tematyczne. Ponadto, w holu głównym mogliśmy oglądać prezentację przedstawiającą podstawowe informacje o HIV i AIDS a także W specjalnie przygotowanej sali lekcyjnej grupa uczniów, wraz z nadzorującymi nauczycielkami Dominiką Rudy oraz Hanną Siudą, przeprowadzali pogadanki dla wszystkich klas, podczas których uczniowie poznawali podstawowe pojęcia, drogi zakażenia wirusem HIV, przebieg zakażenia, fakty i mity na ten temat, a także znaczenie oraz historię ”czerwonej wstążeczki”. Na koniec każdej prelekcji uczniowie rozwiązywali specjalnie przygotowany test wiedzy o HIV i AIDS. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pakiet ulotek informacyjnych, które otrzymaliśmy od Krajowego Centrum ds. AIDS.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:

I miejsce – Gabriela Obara, kl. III LA