Rekolekcje 2019

Podczas rekolekcji

4 grudnia w naszej szkole rozpoczęły się rekolekcje. W tym roku gościli u nas: ks.Paweł Pawlicki - proboszcz parafii Chrystusa Króla w Chojnie, Krajowy Duszpasterz Osób Uzależnionych, Kapelan więzienia we Wronkach, Pan Leszek Dyblik- aktor teatralny i telewizyjny, Zenon Puk z komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Pniewach oraz pan Dawid Korczak - absolwent naszej szkoły, katecheta i raper.

Panowie dzielili się swoim świadectwem życia, przestrzegając przed alkoholizmem, ukazując kolejne etapy wychodzenia z nałogu i walki z nim. Wskazywali także na Boga jako tego, który pomaga w trudnych sytuacjach. Podkreślali rolę pojednania z Bogiem i przebaczenia, które odmienia życie człowieka.

Pan Dawid Korczak zaprezentował młodzieży swoje utwory, które zawsze miały konkretne przesłanie dotyczące walki z uzależnieniami i podążania do wyznaczonych celów.