Godło Polski

Aktualności

III Edycja Wymiany Młodzieży

III edycja wymiany mlodziezy4W dniach 8 - 13.12.2013r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach wraz z opiekunami Dominiką Rudy i Hanną Siudą uczestniczyli w drugim etapie III edycji wymiany młodzieży polsko – niemieckiej w Berlinie, która przebiegała pod hasłem „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”.

Realizacja projektu z partnerską szkołą OSZ für Bürowirtschaft z Berlina pod patronatem „Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży” (Deutsch – Polnisches Jugendwerk), była kontynuacją spotkania, które odbyło się na przełomie maja i czerwca br. we Wrocławiu. Młodzież z partnerskich szkół uczestniczyła w seminariach, warsztatach tematycznych oraz animacjach językowych w obszarach dotyczących praw człowieka, tolerancji, szacunku dla wielokulturowości bez względu na pochodzenie, wyznanie i kolor skóry. Doskonałą lekcją praw człowieka była wizyta w Parlamencie niemieckim oraz spotkanie z politykiem, który przedstawił codzienną pracę niemieckiego Rządu.

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać najbardziej znane miejsca w Berlinie, do których zostali zaproszeni przez niemieckich kolegów. Atrakcją grudniowego spotkania był tradycyjny Weinachtsmarkt, dzięki któremu poczuliśmy atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.drivy 16 GB oraz słuchawki z mikrofonem, ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie wręczono gościom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

Młodzież, zarówno z Wronek, jak i z Berlina wróciła z tego spotkania z bagażem cennych doświadczeń, niezapomnianych przeżyć, nowymi przyjaźniami oraz większymi umiejętnościami językowymi.

Przygotowania do IV edycji wymiany rozpoczną się jesienią 2014 r.

Składamy serdeczne podziękowanie Fundacja "Amicis" Wronki za wsparcie finansowe, które umożliwiło naszym uczniom udział w projekcie.

Dominika Rudy, Hanna Siuda

III edycja wymiany mlodziezy1 III edycja wymiany mlodziezy2 III edycja wymiany mlodziezy3
Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki