"Temu, który odważył się być mądrym"

Święto Patrona w ZS2

30 września to wielkie święto naszej szkoły. Dzień Patrona Stanisława Konarskiego. W tym dniu tradycją jest zaprzysiężenie klas pierwszych i włączenie do całej społeczności szkolnej. Z powodu obostrzeń sanitarnych w uroczystej akademii brały udział wybrane klasy i byli to uczniowie klas pierwszych.

Dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski w swoim przemówieniu przybliżył sylwetkę naszego patrona oraz pogratulował młodzieży dobrego wyboru. Wyboru szkoły, która wskaże im dwie drogi. Drogę odwagi i mądrości.  Reprezentacje klas złożyły ślubowanie na sztandar.
Uczniowie klas II TA i TC przygotowali, krótką oprawę artystyczną. Przedstawili życiorys i dokonania Stanisława Konarskiego, a Agata Dymek przepiękne wyrecytowała wiersz Teofila Lenartowicza "Złote serce". Więcej zdjęć - na FB