NIE PROWADZĘ „POD WPŁYWEM!” - Warsztaty Profilaktyczne

nie prowadze pod wplywem2W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów - przyszłych lub początkujących kierowców pojazdów - w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach w dniu 20 lutego 2014 roku zostały zorganizowane warsztaty pt. Profilaktyka prowadzenia pojazdów "pod wpływem", przygotowane przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji "Atelier" z Krakowa.

Zajęcia stanowiły formę profilaktyki alkoholowej, a ich głównym celem było kształtowanie postawy odpowiedzialnej w odniesieniu do jazdy samochodem. Młodzież podczas warsztatów miała okazję poznać wpływ alkoholu i innych środków psychoaktywnych na funkcjonowanie człowieka, zrozumieć jakie ograniczenia wywołują w zakresie funkcji poznawczych oraz w jaki sposób przekłada się to na ryzyko spowodowania lub udziału w wypadku. Ponadto w trakcie spotkania młodzież wykonywała różnego rodzaju testy psychologiczne, ćwiczenia oraz miała okazję obejrzeć fragmenty filmów przedstawiające skutki jazdy „pod wpływem”.

Przedstawione dane statystyczne dot. wypadków spowodowanych po spożyciu alkoholu z pewnością pobudziły wyobraźnię naszych uczniów i uświadomiły im liczne oraz wielowymiarowe konsekwencje jazdy „pod wpływem”, a przedstawione treści powinny w przyszłości przełożyć się na zachowanie bezpieczeństwa osób wchodzących w rolę kierowców.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają podziękowanie przewodniczącemu Wojciechowi Warosiowi oraz członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach za finansowe wsparcie umożliwiające realizację tego przedsięwzięcia.

nie prowadze pod wplywem1 nie prowadze pod wplywem3