Godło Polski

Aktualności

Sukces Kamili Henschke na X Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej

sukces kamili henschke13 marca b.r. odbył się powiatowy etap X Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Udział wzięło w nim 35 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego, w tym reprezentanci naszej szkoły.

O godzinie 9:00 rozpoczęły się zmagania z arkuszem konkursowym. Test składał się z 50 pytań, w tym bardzo podchwytliwych, napisanych trudnym, prawniczym językiem. Na odpowiedź młodzież miała 1,5 godziny. Po części konkursowej wszyscy czekali z niecierpliwością na werdykt komisji. Jubileuszową galę olimpiady rozpoczęła pani Agata Gabryel-Molska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, która powitała wszystkich zaproszonych gości. Następnie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach zaprezentowali nam program artystyczny. Po nim przyszedł czas na wyniki. Ogromną radość przyniósł nam fakt, że II miejsce zdobyła Kamila Henschke z klasy II Technikum Handlowego, przegrywając jedynie jednym punktem z Weroniką Knapik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. III miejsce zdobył Krystian Szlawski z Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach. Dyplomy oraz nagrody wręczał starosta Paweł Kowzan.– Cieszę się, że konkurs ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem – wyjaśniał starosta. – To pokazuje, że tego typu inicjatywy są potrzebne, a my na pewno będziemy je wspierać. Pierwsze trzy osoby, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego otrzymały tablety, kolejne trzy dysk zewnętrzny. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Dziękuję wszystkim reprezentantom naszej szkoły, którzy podjęli się tego niełatwego wyzwania, jakim jest czytanie ze zrozumieniem aktów prawnych. Kamili życzę powodzenia podczas finału X Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, który odbędzie się już wkrótce, 9 kwietnia b.r. w Poznaniu.

Emilia Górniak

I jeszcze kilka zdjęć...

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki