Nasi Uczniowie Nagrodzeni w Konkursie Fotograficznym

fot. Romana Lisiak - Plac zabaw w OstroroguDnia 10 marca 2014 Lokalna Grupa Działania „Puszcza Notecka” ogłosiła otwarty konkurs fotograficzny pt. „ Unia Europejska - każdy korzysta nie każdy wie!”. Konkurs współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego miał na celu promocję korzyści wynikających z prznależności Polski do Unii Europejskiej.

Nadmienić należy, że 10 rocznica członkowstwa Polski minęła 1 maja 2014 roku. Konkurs zorganizowano w kategorii fotografia cyfrowa oraz film.

W obu kategoriach brano pod uwagę przedsięwzięcia realizowane przy wsparciu dotacji z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Notecka”.
II nagrodę w kategorii „Fotografia” zdobyła Romana Lisiak z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach za fotografię pt. Plac zabaw w Ostrorogu.
W kategorii „Film promujący obszar działań Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Notecka” przyznano dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Z wyróżnienia mogła cieszyć się uczennica naszej szkoły Elżbieta Ciszak, która została nagrodzona za film pt. „Jak Unia Europejska zmieniła moją gminę”.
Nagrody i wyróżnienia wręczono dnia 15 maja 2014 r. w Powiatowym Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie podczas spotkania dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyła między innymi pani Minister Zofia Szalczyk- twórca PROW 2014- 2020, Anna Kurowska - Naczelnik Wydziału Wdrażania i Promocji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Władze naszego powiatu reprezentował Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, a władze miasta Wronki wiceburmistrz Robert Dorna.

Wiesław Pupiec

fot. Romana Lisiak - Plac zabaw w Ostrorogu Pani Minister Zofia Szalczyk i wyróżniona Ela Ciszak