Godło Polski

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Plażówce

plazowkaMajowe mistrzostwa w piłkę siatkową plażową kończą zmagania sportowców szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. 22 maja na ww. zawody udały się do Szamotuł dwie pary siatkarzy reprezentujące ZS Nr 2 we Wronkach. Pierwszą parę tworzyli: Adam Bober i Grzegorz Nowak, zaś drugą - Paweł Skóra z Sebastianem Obarą.

Na zawody zgłosiło się osiem par męskich reprezentujących cztery szkoły średnie. Organizator ustalił zasady, według których w wyniku losowania podzielił osiem drużyn na dwie grupy, w których zawodnicy grali ze sobą systemem „każdy z każdym” - jeden pełen set, tzn. do 21 punktów. Przez kwalifikacje nasi zawodnicy przeszli „jak burza”, wygrywając wszystkie mecze. Konsekwencją był awans do półfinałów z pierwszych miejsc w grupach.

W półfinale para Paweł Skóra- Sebastian niestety przegrała mecz o finał. Pozostała walka o trzecie miejsce. Walka o finał pary Adam Bober - Grzegorz Nowak rozpoczęła się bardzo dobrze. Niestety, przy wyniku 11-10 dla naszej pary wydarzył się wypadek: Adam Bober nabawił się bardzo poważnej kontuzji kolana, uniemożliwiającej mu kontynuowanie gry, toteż zawodnicy musieli oddać mecz walkowerem.
Dwa czołowe miejsca zajęli zawodnicy z Pniew a trzecie i czwarte zawodnicy z Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach. Wg przepisów do finałów rejonowych odbywających się w Zbąszyniu, awansują dwie czołowe pary. I tutaj niespodzianka: nie mogą to być dwie pary z tej samej szkoły - w wyniku tego przepisu i, oczywiście, dobrej gry na zawody rejonowe awansowali zawodnicy: Paweł Skóra i Sebastian Obara z wronieckiego "Spomka"!
Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy w historii szkoły awans siatkarzy plażowych do finałów rejonowych! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Trener - Sławomir Barszczewski
Fot. Anna Kaszkowiak

GALERIA ZDJĘĆ

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki