Godło Polski

Aktualności

Eurokoło Na Wycieczce Do Sopotu

eurokolo sopot 7

Każdego roku uczniowie zaangażowani w działalność Klubu Europejskiego uczestniczą w wycieczce, która jest nagrodą nie tylko za całoroczną pracę, ale przede wszystkim za za trud włożony w przygotowanie Szkolnego Dnia Europejskiego.

W piątek 30 maja 2014r. EUROKOŁO udało się do znanego uzdrowiska i najsłynniejszego polskiego  kurortu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Sopotu,  w którym uczniowie poznali historię miasta oraz ciekawostki związane z pobytem letników i kuracjuszy.

Kolejną atrakcją był pobyt w  miejscu słynnych sopockich  festiwali, czyli w Operze  Leśnej. Członkowie Eurokoła mieli  wtedy niecodzienną  szansę na spotkanie gwiazd polskiej sceny, gdyż właśnie  rozpoczynał się pierwszy dzień Festiwal Top Trendy 2014.Wielu uczniom udało się namówić  na wspólną fotografię znanych artystów: Urszulę, Margaret, Wojtka Cugowskiego z zespołu Bracia, polskiego mistrza boksu Dariusza Michalczewskiego oraz aktora Piotra Polka. Gwiazdy spotykano  na słynnym sopockim molo, w Parku Północnym przy Grand Hotelu oraz na tzw. Monciaku, czyli deptaku z licznymi kafejkami, który prowadzi do molo.

Piękną panoramę miasta i widok na morze uczestnicy wycieczki podziwiali z liczącej 43,5 m wysokości latarni morskiej. Oprócz zwiedzania Sopotu oraz poznawania jego historii, uczniowie mieli także czas wolny na spacery po plaży i najdłuższym, drewnianym molo w Europie.
Wycieczkę, która na wniosek dyrektora Ryszarda Firleta, została w pełni sfinansowana przez Szkolną Radę Rodziców, uczniowie zgodnie uznali za bardzo atrakcyjną i motywującą do dalszej, jeszcze bardziej efektywnej pracy w Eurokole.

Opiekunka EUROKOŁA
Agnieszka Sobkowiak

eurokolo sopot 1 eurokolo sopot 2 eurokolo sopot 3 eurokolo sopot 4
eurokolo sopot 5 eurokolo sopot 6 eurokolo sopot 7  

 

 

Polityka Prywatności
E-Dziennik
Office365
E-Dziennik
Zajęcia dodatkowe
Brązowa tarcza
Facebook
Pracujemy z programem ZWCAD
Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego
Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Czas Zawodowców
Do Pobrania
Biuletyn Informacji Publicznej

Partnerzy Szkoły

Amica - AGD : Lodówki, Zmywarki do naczyń, Kuchenki
Spomasz Wronki
Hotel Olympic Wronki