Lato, Lato Czeka…

W ostatni piątek czerwca odbyła się uroczystość, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach trudów nauki, nastąpiła radosna chwila będąca także początkiem wakacyjnej beztroski.

Punktualnie o godz. 9.30  rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Ryszard Firlet, który podziękował nauczycielom za wysiłek, a uczniom pogratulował licznych osiągnięć zarówno edukacyjnych, jak i sportowych. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem. Ogłoszono, iż do stypendium Prezesa Rady Ministrów wytypowana została uczennica II kl. technikum ekonomicznego Milena Jeziorna ( 5,39). Poinformowano także, że wśród uczniów technikum budowlanego najwyższą średnią ocen może pochwalić się Paulina Rembacz z kl. II TB (5,36). Następnie wręczono nagrody uczniom zaangażowanym w promocję szkoły, reprezentującym ją na zawodach sportowych oraz w licznych konkursach i olimpiadach.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Witold Waroś z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który przedstawił skutki ryzykownych zachowań i metody zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w czasie wakacji. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Ryszard Firlet życzył zgromadzonym miłego wypoczynku, wyrażając jednocześnie nadzieję, że wszyscy uczniowie i nauczyciele wrócą z wakacji z jeszcze większą energią do pracy.
Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa i podzielić się swymi wakacyjnymi planami.